Kölcseys helyezettek, díjazottak
az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen
/ 1924 - 2023 /
Egy iskola hírét-rangját manapság hivatalosan a sikeresen felvételizők száma határozza meg. Csak a legutóbbi időben jelentek meg /újra/ más szempontok /nyelvvizsgák, OKTV helyezések száma/ alapján készített rangsorok. Pedig a kiváló versenyeredmények jelentik az igazi sikerélményt mind a diák, mind az iskola számára. A sikeres felvételi vizsga az egyén szempontjából évek múltán veszít kivételes tett jellegéből, kötelező, szükséges teljesítménnyé szelídül, a középiskola vonatkozásában pedig leginkább puszta szám, anonim statisztikai mutató. Egy tanulmányi versenyen elért győzelem vagy jegyzett helyezés mindig büszkeséggel töltheti el annak megszerzőjét, s az intézmény számára is dédelgetett tény, személyhez kötött adat marad. Míg az eredményes felvételire való felkészítést voltaképpen el is várja a közvélemény az iskolától, az OKTV-helyezések aligha kérhetők számon.
Megjegyzések az adattárhoz:
- A verseny elnevezéséből az 50-es években elmarad a középiskolai szó, s egyes tantárgyak neve is többször módosul.
- Még a 60-as évek elején is "jegyzik" a helyezések mellett a dicséretben /és könyvjutalomban/ részesültek nevét.
- A tantárgyak köre az újabb s újabb idegen nyelvek megjelenésével folyamatosan bővül, bár természetesen ellenpélda is állítható /rajz, gazdasági ismeretek/. A kölcseys eredmények szempontjából érdemes megjegyezni, hogy angolból 1966/67-ben, franciából és németből 1975/76-ban, olaszból pedig 1986/87-ben lehetett először indulni.
- A felkészítő tanárok nevét csak 1971 óta tartják számon a krónikák. /Zárójelben közöljük őket./
- Sokáig az első tízbe jutott számított helyezettnek, később fokozatosan bővült a kör. Az utolsó években a legjobb húsz között végzetteket közöljük.
1924.
A budapesti tankerületi tan. versenyen:
Latin nyelv |
1. |
Szuló Alajos |
Történelem |
2. |
Szuló Alajos |
1925.
Latin nyelv |
dicséret |
Ranschburg Pál |
Rajz |
dicséret |
Kaszó Dezső |
1926.
Rajz |
5. |
Károlyi László |
1927.
Történelem |
2. |
Szekeres Imre |
1928.
Rajz |
1. |
László Gyula |
Mennyiségtan |
2. |
Molnár László |
1929.
Szépirodalmi verseny | 2. | Bergsmann Oszkár |
Fizika | 3. | Minich Géza |
1930.
Földrajz | 1. | Hoffman Imre |
1931.
Történelem | 3. | Menczer Károly |
Mennyiségtan | 5. | Klein Béla |
1932. -
1933.
Rajz | 1. | Sándor Miksa |
1934.
Fizika | 1. | Weisz Dénes |
1935.
Természetrajz | 1. | Wlassich Felicián |
Rajz | 1. | Gilyén József |
Magyar irodalom | 2. | Szauder József |
Latin nyelv | 3. | Petheő Károly |
"A jeles ifjak derék teljesítményükkel az iskolának 21 pontot szereztek s így a tanulmányi versenyen résztvett intézetek sorában a 2. helyet vívták ki."
1936.
Történelem | 2. | Sachs János |
Természetrajz | dicséret | Engel György |
1937.
Latin nyelv | 2. | Feldmann Tibor |
Természetrajz | dicséret | Bergmann János |
1938. -
1939. OTV
Matematika | 2. | Sándor Gyula |
1940-1946. -
1947.
Földrajzi pályázat | 2. | Dévényi Pál és Schreiber Tamás |
Biológia pályázat | 2. | Somos Róbert |
3. | Kőhidai János | |
Magyar irod. pályázat | 6. | Márványi György |
1948.
A Bp-i Tankerületi Főigazgatóság által rendezett tanulmányi versenyen:
Magyar irodalom | 5. | Dévényi Pál |
Történelem | 2. | Radó János |
Német nyelv | 4. | Fekete Lajos |
Élettan | 1. |
Molnár János |
3. | Csapó Károly | |
Vegytan | 6. | Polgár László |
Történelem pályázat | 6. | Radó János |
Társ. tud. pályázat | 2. | Kálmán Gábor |
3. | Dévényi Pál | |
5. | Guttmann Tamás | |
Földrajz pályázat | 4. | Filip György |
Élettan pályázat | 2. | Cserháti Endre |
4. | Korányi Tamás |
"A jó tanulás eredménye mutatkozott a tanévvégi tanulmányi versenyen. Második lett az intézet a budapesti középiskolák között."
1949.
"Legjobb tanulókör" címet kapott két csapatunk, a "Nevelj jobban!" mozgalomban a Kölcsey első.
Az országos tanulmányi és nevelési versenyben a Kölcsey "megnövelte mult évi szép eredményét:
Nagybudapest gimnáziumai sorában az első díjat nyerte el."
Biológiai pályázat | 1. | Fritz István |
2. | Blum Róbert | |
Matematikai pályázat | 2. | Czipszer János |
/Az Évkönyv írásáig beérkezett eredmények/
1950. -
1951. -
1952.
Orsz. Matematikai Tan. Verseny | 1. | Sztarenka Pál |
1953.
Az Országos Tanulmányi Versenyen a Kölcsey Gimn. első lett matematikából
1954. -
1955. OTV
Orosz nyelv | 1. | Csép Lajos |
Arany D. matematika verseny: a Kölcsey G. az első helyezett.
1956. OTV
Matematika | 1. | Stahl János |
2. | Márkus György |
1957.
Az OTV-n "két tanuló kapott dicséretet".
1958. -
1959. -
1960.
OKTV döntőbe jutottak: matematikából három, fizikából hat, orosz nyelvből egytanuló. Réti András matematikából elért eredményes munkájáért a miniszterhelyettes aláírásával ellátott jutalomkönyvet kapott.
1961.
Biológia | 1. | Hortobágyi Tibor |
Matematika | harmadfokú dicséret | Marton Dénes |
1962.
Orosz nyelv és irodalom | 2. | Mártonfi Ferenc |
Magyar | dicséret és könyvjutalom | Dalos György, Mártonfi Ferenc |
Orosz ny. | dicséret és könyvjutalom | Ungár Péter, Szüszmann György |
Történelem | dicséret és könyvjutalom | Pór György, Buxbaum Miklós |
Az Ókortudományi Társaság középiskolai latin tanulmányi versenyén Orbán Adorján dicséretet és könyvjutalmat nyert.
1963.
Történelem | 3. | Iványi Tamás |
6. | Pór György | |
Magyar nyelv és irod. | dicséret és könyvjutalom | Mártonfi Ferenc |
Földrajz | dicséret | Kiss János |
Kémia | dicséret | Pusztay Dénes |
1964.
Történelem | dicséret és könyvjutalom | Lindner András |
Biológia | dicséret és könyvjutalom | Csányi Gábor |
dicséret | Czinner Antal | |
Kémia | dicséret | Pusztay Dénes |
1965. Nincs adat
1966.
Orosz nyelv /ált. tantervű/ | 2. | Róbel Sándor |
Földrajz | 3. | Nagy Margit |
1967.
Földrajz | 2. | Horváth Gergely |
1968.
Angol nyelv | 1. | Pető János |
Földrajz | 2. | Horváth Gergely |
Orosz nyelv /ált. tantervű/ | 8. | Vida János |
1969.
Matematika /ált. tantervű/ | 9. | Lőrincz András /Hídvégi Imre, Szandy Erika/ |
1970.
Biológia /ált. tanterv/ | 4. | Arató András |
Orosz nyelv | 4. | Gerő András |
Történelem | 6. | Gara Iván |
1971.
Orosz nyelv /szakosított/ | 6. | Gerő András /Vigh Péter/ |
1972. -
1973.
Fizika | 1. | Tegze Miklós /Tóth László/ |
1974.
Angol nyelv | 1. | Somorjay Selisette /Móricz Györgyi/ |
Matematika /ált. tantervű/ | 10. | Monori György /Baróti Ernőné/ |
1975. -
1976. -
1977.
Francia nyelv /szakosított/ | 8. | Szabó Eszter /Dr. Salamon-Rácz Tamásné/ |
9. | Breglovics Edit /Dr. Salamon-Rácz Tamásné/ | |
Történelem | 8. | László Katalin /Keller Gyula/ |
1978.
Francia nyelv /szakosított/ | 2. | Felföldi György /Dr. Salamon-Rácz Tamásné/ |
1979.
Francia nyelv /szakosított/ | 2. | Vajda Anikó /Darabos Zsuzsánna/ |
3. | Ilku Zsuzsanna /Darabos Zsuzsánna/ | |
10. | Berkesi Éva /Darabos Zsuzsánna/ | |
Orosz nyelv | 4. | Berkesi Éva /Novák Mária/ |
Történelem | 9. | Kiss Pál /Dr. Riesz Éva/ |
1980.
Francia nyelv | 9. | Szent-Iványi Gabriella /Gortvai Katalin/ |
1981.
Fizika /ált. tantervű/ | 10. | Tőkés Balázs /Baróti Ernőné/ |
1982. -
1983.
Francia nyelv /szakosított/ | 3. | Kiss Gábor /Poros András/ |
1984. -
1985. -
1986.
Francia nyelv /II. kat./ | 1. | Sándor Anikó /Tóth Katalin/ |
2. | Soós Borbála /Tóth Katalin/ | |
Orosz nyelv /II. kat./ | 9. | Sándor Anikó /Sztrés Erzsébet/ |
Orosz nyelv /III. kat./ | 2. | Bartos Mariann /Dr. Bényi Józsefné, Frimmel Mihályné/ |
1987.
Francia nyelv /II. kat./ | 3. | Pócs Balázs /Gortvai Katalin, Tóth Katalin/ |
4. | Törley Katalin /Lantosné Farkas Edit/ | |
Orosz nyelv /II. kat./ | 5. | Bernhardt Veronika /Sztrés Erzsébet/ |
1988.
Francia nyelv /II. kat./ | 2. | Berkesi Zsuzsanna /Gortvai Katalin, Tóth Katalin/ |
Matematika /II. kat./ | 5. | Szemerédi Péter /Miklós Istvánné/ |
1989.
Francia nyelv /II. kat./ | 8. | Laky Krisztina /Ásin Márta/ |
1990.
Francia nyelv /II. kat./ | 5. | Lohonyai Dóra /Lantosné Farkas Edit, Gém Imre/ |
8. | Siklósi Dorottya /Bagaméri Zsuzsa, Szél Júlia/ |
1991.
Angol nyelv /I. kat./ | 8. | Nyíri Miklós /Dr. Samu Ágnes/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 3. | Lótos Adrienn /Lantosné Farkas Edit/ |
4. | Benda Klára /Tóth Katalin/ |
1992.
Angol nyelv /I. kat./ | 2. | Simon Balázs /Dr. Samu Ágnes/ |
6. | Varkoly Edina /Dr. Samu Ágnes/ | |
Francia nyelv /II. kat./ | 2. | Mócsai Gergely /Tóth Katalin/ |
9. | Váczi Natália Tóth Katalin/ | |
Magyar irodalom | 8. | Perner Rita /Dr. Podoski Istvánné/ |
Olasz nyelv | 3. | Huszay Zita /Dr. Szalma Miklósné/ |
Orosz nyelv /II. kat./ | 5. | Herendi Tamás /Kürtös Annamária/ |
1993.
Olasz nyelv | 7. | Tóth Krisztina /Dr. Szalma Miklósné/ |
9. | Kiss Mónika /Dr. Szalma Miklósné/ | |
10. | Szécsi Eszter/Kajdi Judit |
1994.
Matematika /II. kat./ | 8. | Király Tamás /Biró József/ |
Olasz nyelv | 3. | Szőkefalvi-Nagy Eszter /Kajdi Judit/ |
5. | Tóth József /Dr. Szalma Miklósné, Viola Balázsné/ | |
10. | Szécsi Eszter/Kajdi Judit | |
Orosz nyelv /I. kat./ | 9. | Koch Lilla /Dr. Horváth Ivánné/ |
1995.
Angol nyelv /I. kat/ | 5. | Székely Éva /Veres János/ |
Francia nyelv /I. kat./ | 3. | Bede Zsuzsanna /Péter Éva/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 9. | Seres Krisztina /Sándor Anikó/ |
Orosz nyelv /I. kat./ | 3. | Bárány Péter /Dr. Horváth Ivánné/ |
8. | Várnai Tamás /Dr. Horváth Ivánné/ |
1996.
Olasz nyelv /I. kat./ | 1. | Brett András /Ruszina Mónika/ |
1997.
Orosz nyelv /I. kat./ | 5. | Keresztes Péter /Dr. Horváth Ivánné/ |
1998. -
1999.
Olasz nyelv /II. kat./ | 4. | Várhalmi Zsuzsa /Dr. Szalma Miklósné/ |
10. | Gery Klára /Dr. Szalma Miklósné/ | |
Orosz nyelv /I. kat./ | 4. | Klausz Gábor /Dr. Horváth Ivánné/ |
2000.
Olasz nyelv /I. kat./ | 5. | Pártos Oszkár /Dr. Szalma Miklósné/ |
8. | Vári Sára /Dr. Szalma Miklósné/ |
2001. -
2002. -
2003.
Olasz nyelv /I. kat./ | 1. | Oláh Zsuzsanna /Kajdi Judit/ |
Olasz nyelv /II.kat./ | 8. | Papp Csilla /Viola Balázsné/ |
2004.
Olasz nyelv /I. kat./ |
2. |
Kaczor Melinda /Dr. Szalma Miklósné/ |
19. |
Dienes Ádám /Kajdi Judit, Viola Balázsné/ |
|
Olasz nyelv /II.kat./ |
2. |
Oláh Zsuzsanna /Kajdi Judit/ |
2005.
Magyar irodalom |
14. |
Mráv Noémi /Fazekas Csaba/ |
Olasz nyelv /I.kat./ |
17. |
Rauscher Éva /Kajdi Judit/ |
2006.
Olasz nyelv /II.kat./ |
14. |
Galló Glória /Kajdi Judit/ |
2007.
Olasz nyelv /I.kat./ |
8. |
Fürjész Judit /Dr.Szalma Miklósné/ |
Olasz nyelv /I.kat./ |
15. |
Nagy Eszter /Dr. Szalma Miklósné/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 1. | Tóth Eszter (Sverla Csila) |
4. | Fürjész Judit (Sverla Csilla) | |
10. | Béres Anett (Sándor Anikó) | |
12. | Kertész Anna (Perlaki Rózsa) | |
14. | Nagy Eszter (Perlaki Rózsa) |
2008.
Francia nyelv /II. kat./ | 1. | Gézárt Anna /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ |
3. | Béres Anett /Sándor Anikó/ | |
5. | Kelló Krisztina /Sándor Anikó/ | |
8. | Kummer Lívia /Sándor Anikó/ | |
9. | Dömösi Dóra /Dr. Erőss Orsolya/ | |
11. | Szabó Luca /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ | |
15. | Hajda Krisztina /Törley Katalin, Stéphane Grandsire/ |
2009.
Francia nyelv /II. kat./ | 1. | Tuza Ágnes /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ |
4. | Magyar Krisztina /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ | |
12. | Hajda Krisztina /Törley Katalin/ | |
14. | Csányi Veronika /Törley Katalin/ | |
15. | Márki Dorottya /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ | |
Olasz nyelv /I. kategória/ | 6. | Csányi Veronika /Kajdi Judit/ |
7. | Szabó Luca /Kajdi Judit/ |
2010.
Angol nyelv /II. kategória/ | 16. | Barka Gáspár /Nagyné Balázs Edit/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 5. | Rupnik Eszter /Perlaki Rózsa/ |
6. | Gulyás Bianka /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ | |
7. | Gyuricza Ráhel /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ | |
9. | Bodnár Réka /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Stéphane Grandsire/ | |
10. | Polyák Krisztina /Dr. Erőss Orsolya, Törley Katalin/ | |
12. | Almási Tímea /Sándor Anikó/ | |
Filozófia | 11. | Kiss Máté /Nagy László, Vass Zsuzsanna/ |
Olasz nyelv /I. kategória/ | 16. | Mizsér Alexa /Dr. Szalma Miklósné/ |
2011.
Angol nyelv /II. kategória/ | 20. | Barka Gáspár /Nagyné Balázs Edit/ |
Francia nyelv /I. kat./ | 2. | Varga Márton /Lotfi Éva/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 1. | Varga Liliána /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ |
6. | Lóska Csaba /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ | |
15. | Radeczky János /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ | |
16. | Back Márta /Sverla Csilla/ | |
19. | Horváth Laura /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ | |
Latin nyelv | 20. | Kovács Panna /Makk Katalin/ |
2012.
Angol nyelv /II. kategória/ | 4. | Kofrán Márton /Dr. Samu Ágnes/ |
Francia nyelv /I. kat./ | 3. | Grünvalszky Ágnes /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ |
9. | Aponyi András /Perlaki Rózsa, Pócsné Berkesi Zsusanna | |
Francia nyelv /II. kat./ | 3. | Éberling Gergely /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ |
7. | Balogh Dávid /Gém Imre, Törley Katalin/ | |
8. | Tóth Vanda /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Lotfi Éva/ | |
9. | Karáth Eszter /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Lotfi Éva/ | |
10. | Szabó István /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Lotfi Éva/ | |
12. | Kelemen Andrea /Sándor Anikó. Stéphane Grandsire/ | |
13. | Kofrán Márton /Sverla Csilla/ | |
16. | Back Márta /Sverla Csilla/ | |
17. | Várkonyi Attila /Lotfi Éva, Stéphane Grandsire/ |
2013.
Francia nyelv /II. kat./ | 10. | Kelemen Andrea /Sándor Anikó, Stéphane Grandsire/ |
13. | Ferenczi Annamária /Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Lotfi Éva/ | |
15. | Berzeviczi Hanna /Sándor Anikó, Stéphane Grandsire/ | |
17. | Mészáros Claudia /Sándor Anikó, Stéphane Grandsire/ | |
20. | Décsi Emese /Sándor Anikó, Stéphane Grandsire/ |
2014.
Francia nyelv /II. kat./ | 5. | Borbély Anett /Dr. Erőss Orsolya/ |
8. | Horváth Sára /Perlaki Rózsa/ | |
9. | Pallos Bence /Perlaki Rózsa/ | |
16. | Burai Krisztina /Sverla Csilla | |
Olasz nyelv I. | 9. | Szalai Róza /Magyar-Guba Melinda/ |
Olasz nyelv II. | 14. | Gergely Fanni /Magyar-Guba Melinda/ |
2015.
Francia nyelv /II. kat./ | 2. | Tóth-Palásthy Luca /Dr. Erőss Orsolya/ |
9. | Jári Flóra /Dr. Erőss Orsolya/ | |
10. | Horváth Sára /Perlaki Rózsa/ | |
11. | Kálmán Liza /Gém Imre/ | |
13. | Szegedi László /Perlaki Rózsa/ | |
14. | Baranyai Zsófia /Dr. Erőss Orsolya/ | |
19. | Drippey Máté /Dr. Erőss Orsolya/ | |
20. | Nemeshegyi Marcell /Perlaki Rózsa/ | |
Dráma | 6. | Siflis Anna /Miske Emőke! |
2016.
Francia nyelv /I. kat./ | 18. | Kazinczy Bálint /Pócsné Berkesi Zsuzsa, Dr. Erőss Orsolya/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 2. | Lőrincz Barnabás /Lotfi Éva/ |
5. | Harnberger Ramóna /Lotfi Éva/ | |
6. | Bányai Gabriella /Lotfi Éva/ | |
7. | Kovács Alma /Lotfi Éva/ | |
9 | Döbröczöni Ábel /Gém Imre/ | |
10. | Balogh Boróka /Lotfi Éva/ | |
13. | Gógl Réka /Lotfi Éva/ | |
15. | Bognár Alida /Lotfi Éva/ | |
19. | Forrai Sára /Lotfi Éva/ | |
Történelem | 19. | Horváth Réka /Kozma Éva/ |
2017.
Olasz nyelv /I. kat./ | 18. | Varga Noémi Zita /Magyar-Guba Melinda/ |
Olasz nyelv /II. kat./ | 3. | Kádár Katalin /Mezei Bálint/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 2. | Lükő Lilla /Sverla Csilla/ |
4. | Patik Panna /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ | |
5. | Varga Noémi Zita /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ | |
7. | Konczér Zita /Sverla Csilla/ | |
12. | Cselovszki Laura /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ | |
14. | Olasz Flóra /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ | |
16. | Pétervári Jázmin /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ | |
19. | Tóth Barbara Panni /Pócsné Berkesi Zsuzsanna/ | |
20. | Magony Leonetta Petra /Bárkán Judit/ |
2018.
Francia nyelv /II. kat./ | 11. | Szöllősi Dóra /Sverla Csilla/ |
17. | Krutek Gyöngyvér /Bárkán Judit/ | |
Olasz nyelv /II. kat./ | 3. | Kádár Katalin /Mezei Bálint/ |
Mozgókép- és médiaismeret | 15. | Pál Ákos /Nagy László/ |
2019.
Francia nyelv /II. kat./ | 5. | Kádár Ramóna /Willbrand Anna/ |
6. | Lehovicz Roland Ferenc /Willbrand Anna/ | |
8. | Wu Xiao Xi /Willbrand Anna/ | |
9. | Balogh Marcell /Sverla Csilla | |
14. | Balla Zsófia Napsugár /Törley Katalin/ | |
Angol nyelv I. | 10. | Bali Dávid Márk /Huszti Piroska/ |
2020.
Francia nyelv /II. kat./ | 10. | Szarvas Rebeka Panna /Kotroczó Dóra, Szabó Barbara/ |
11. | Lőrincz Orsolya /Sverla Csilla/ | |
16. | Eyassu Sára /Szkladányi Katalin/ | |
18. | Venczel Frigyes /Sverla Csilla/ |
A járványügyi helyzet miatt ebben az évben szóbeli fordulóra nem került sor.
2021.
Francia nyelv /I. kat./ | 4. | Menyhárt Réka /Dr. Erőss Orsolya/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 10. | Bárdos Bodza /Dr. Erőss Orsolya/ |
11. | Kelecsényi Blanka /Szkladányi Katalin/ | |
16. | Punk Eleonóra /Kotroczó Dóra/ | |
Informatika I. kat. | 5. | Zsolt Sebestyén /Bérczi Ádám/ |
Filozófia | 12. | Bencze Anna Sarolta |
2022.
Francia nyelv /II. kat./ | 4. | Bárdos Bodza /Dr. Erőss Orsolya/ |
5. | Győri Patrik Ottó /Bárkán Judit/ | |
13. | Csaba Dávid /Szabó Barbara/ | |
14. | Bónus Angéla Mária /Dr. Erőss Orsolya/ | |
Olasz nyelv /I. kat./ | 15. | Dobossy Pál Márton /Matolcsi Balázs/ |
20. | Kollár Kinga /Guba Melinda/ |
2023.
Angol nyelv I. | 19. | Charmet-Osche Mathieu /Rózsa György/ |
Francia nyelv /II. kat./ | 2. | Szilágyi Zsófia /Dr. Erőss Orsolya/ |
3. | Csaba Dávid /Szabó Barbara/ | |
5. | Rajcsányi Katalin /Dr. Erőss Orsolya/ | |
6. | Hermann Katalin Judit /Bárkán Judit/ | |
7. | Halász Béla /Dr. Erőss Orsolya/ | |
14. | Kovács Viola /Szabó Barbara/ | |
Olasz nyelv /I. kat./ | 16. | Samu Johanna Linda /Matolcsi Balázs/ |
Olasz nyelv /II. kat./ | 7. | Veres Kristóf Domonkos /Matolcsi Balázs/ |
20. | Kirstein Márta /Matolcsi Balázs/ |